Urządzenie APS 20

APS 20 to urządzenie, dzięki któremu sprawnie przygotujesz 18 mb wypełniaczy do paczek w 1 minutę. Jest proste w obsłudze i niezawodne, ponieważ wyposażono je w wysokiej klasy podzespoły. Urządzenie posiada certyfikat CE. Nadaje się do wypełniania powietrzem wszystkich produkowanych przez nas mat i poduszek marki APS (Standard Plus, EKO, BIO).

Urządzenie APS 20 do nadmuchiwania poduszek i mat

Specyfikacja produktu

 • długość:
  400mm
 • szerokość:
  380mm
 • wysokość:
  320mm
 • waga:
  12,6 kg

Urządzenie wyposażone jest w czytelny wyświetlacz LCD z panelem sterującym. Panel posiada duże, kolorowe przyciski, oznaczone piktogramami, dzięki którym z łatwością ustawisz właściwe parametry pracy. Metalowa, solidna obudowa sprawia, że urządzenie stoi stabilne na miejscu roboczym. APS 20 posiada czujnik, który pozwala na regulację długości wyprodukowanej folii (do 999 m, z dokładnością do 10 cm). Urządzenie APS 20 możesz u nas wynająć lub kupić.

Warto przemyśleć uzupełnienie urządzenia APS 20 o tzw. peryferia. Peryferia to urządzenia, które wspomagają i usprawniają pracę na magazynie. Znajdziesz wśród nich stolik z otworami pasującymi pod nóżki APS 20, lekki kosz na kółkach w którym można zgromadzić do 50 mb wypełniacza, rolomat zwijający wypełnienia w poręczne rolki i stanowisko pakowania z wygodnym blatem roboczym.

Cechy warte podkreślenia:

 • łatwe w obsłudze
 • jedno urządzenie do wszystkich rodzajów folii
 • działa szybko i wydajnie (18m/min)
 • czytelny, intuicyjny wyświetlacz
 • solidna konstrukcja i wysokiej klasy podzespoły
 • certyfikat CE
 • można kupić lub wynająć

Jak działa urządzenie APS 20

Wymiana noża w APS 20

Składanie urządzenia APS 20

Zakładanie folii w APS 20

Wymiana pasków teflonowych w APS 20

Usuwanie usterki ERR 05

WYMIANA PASKOW TEFLONOWYCH PROSTYCH APS20

Do pobrania

Instrukcja obsługi urządzenia do nadmuchu APS 20

Najczęściej zadawane pytania

Sprawdź, czy:
1. folia została prawidłowo założona na pręty podające
2. folia została wsunięta do końca na wałek odwijania
3. temperatura otoczenia w jakim pracuje urządzenie jest zgodna z zaleceniami producenta (16-43°C – zgodnie z Instrukcją Obsługi p. 2.1.2 - Warunki środowiskowe)

Nóż należy wymienić za każdym razem, kiedy zamiast ciąć nieestetycznie rozrywa folię, bądź folia gromadzi się na pipecie.

Paski należy wymienić wtedy, gdy pokryty nimi teflon nosi ślady przetarcia lub uszkodzenia. Urządzenie należy konserwować w cyklach tygodniowych, miesięcznych, sprawdzając m.in. stan zużycia pasków (Instrukcja Obsługi p. 4.1 - Konserwacja zapobiegawcza).

Urządzenie rozgrzewając się, stabilizuje parametry i „przepala” folię. To jest normalny objaw, który pojawia się podczas rozruchu urządzenia.
Jeśli problem nie ustępuje - sprawdź:
• Poprawność ustawienia parametrów (Instrukcja Obsługi p. 3.8 - Zalecane ustawienia parametrów pracy)

1. Sprawdź, czy czerwony przycisk awaryjny jest wyłączony. Jeśli jest włączony (wciśnięty) należy go odblokować.
2. Sprawdź przycisk zasilania (znajduje się z tyłu urządzenia). Włącz przycisk zasilania.
3. Jeśli mimo prawidłowego ustawienia przycisków urządzenie nadal nie pracuje – skontaktuj się z autoryzowanym dystrybutorem lub przedstawicielem firmy Politan.

Parametry podane w instrukcji obsługi są zalecanymi parametrami pracy urządzenia. W zależności od warunków w jakich pracuje urządzenie (np. niska temperatura otoczenia), można je minimalnie modyfikować (prędkość +/- 5 jednostek, nadmuch +/- 5 jednostek). Zalecane przez producenta parametry pracy znajdują się w instrukcji obsługi (Instrukcja Obsługi p. 3.8 - Zalecane ustawienia parametrów pracy)

Urządzenie APS 20 ma moc znamionową 320 W (Instrukcja Obsługi p. 3.1.2. - Parametry techniczne)

Urządzenie APS 20 posiada certyfikat CE (SZEM180700586401)

Urządzenie APS 20 pracuje sprawnie wyłącznie z wypełniaczami Air Protect System. W wypadku stosowania innych wypełniaczy niż wskazane w Instrukcji Obsługi, użytkownik traci dostęp do usług serwisowych producenta oraz materiałów eksploatacyjnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania urządzenia (Instrukcja Obsługi p. 2.1 - Potencjalne zagrożenia). W razie uszkodzenia urządzenia z powodu stosowania innych wypełniaczy niż Air Protect System, użytkownik zostanie obciążony kosztami naprawy APS 20.

Temperatura podczas pracy urządzenie APS 20 powinna być zgodna z temperaturą zalecaną przez producenta tj. 16-43°C. Dopuszczalna temperatura przechowywania urządzenia została określona w przedziale 0-43°C (Instrukcja Obsługi p. 2.1.2 - Warunki środowiskowe).

Urządzenie APS 20 wyposażone jest w metalowe noże zapasowe, ponieważ sprawdzają się one najlepiej w standardowych warunkach pracy.

Charakterystyczny odgłos piszczenia powstaje podczas rozgrzewania elementów grzejnych. To normalny objaw, który ustępuje po kilkunastu sekundach pracy.

Urządzeniem APS 20 nadmuchasz wszystkie wypełniacze foliowe marki Air Protect System – zarówno maty, jak i poduszki.

Do wypełnienia 1 m3 kartonu potrzeba:
• 1000 pojedynczych, nadmuchanych mat (o wielkości pęcherzyka L), tj. 130 mb maty
• 2000 pojedynczych, nadmuchanych poduszek, tj. 185 mb poduszek

Gwarancja na urządzenie APS 20 udzielana jest na okres:
• 12 miesięcy od daty zakupu wynikającej z faktury zakupu (zgodnie z oświadczeniem gwarancyjnym producenta)
• 24 miesięcy od daty zakupu wynikającej z paragonu fiskalnego – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi (Kodeks Cywilny).

Nadmierne zwijanie folii może być spowodowane:
1. Zabrudzeniem pasków teflonowych.
Jeśli nagromadziła się na nich folia, należy je oczyścić suchą szmatką lub gąbką
2. Nieodpowiednim ustawieniem temperatury nadmuchu
Temperatura pompowania poszczególnych rodzajów wypełniaczy powinna być ustawiona zgodne z temperaturą nadmuchu zalecaną w przez producenta. Właściwe temperatury znajdziesz w Instrukcji Obsługi p. 3.8 - Zalecane ustawienia parametrów pracy.

Nasze maty i poduszki BIO produkujemy z materiału termoplastycznego zawierającego mączkę ziemniaczaną, wolnego od plastyfikatorów i surowców GMO. Materiał jest zarejestrowany w DIN CERTCO (No.7W0062) i VINCOTTE (nr 05-074 O-B) zgodnie z normą EN 13432. Zgodnie z tą normą materiał rozkłada się warunkach przemysłowych, w maksimum pół roku, co najmniej w 90%.

FAQ